birliğin ve sevginin bilekliği

ÜCRETSİZ

mindfulness ile iş ve yaşam dengesi nasıl sağlanır?

Yaşadığımız çağda yaşamlarımız her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. Çalışan kadınlar, başarılı bir kariyer, sağlıklı ve formda bir beden, kaliteli ilişkiler, iyi bir gelir, sağlıklı sosyal ilişkiler ve aile olmak, anne olmak gibi devam eden listelerin hepsine birden sahip olmak ister.


Başarı genellikle iş hayatımızda veya özel hayatımızda aşırı başarılı olmakla tanımlanır. İş hayatımızdaki hedeflerimize aşırı odaklandığımızda, ilişkilerimiz zarar görebilir (yıpranabilir). Aynı şekilde profesyonel gelişim ihtiyaçlarımızı önemsemezsek, çalıştığımız işi veya kendi işimizi riske atabiliriz.


25 yıldır, kurumsal hayatın içindeyim. Bir şirketin pazarlama müdürlüğü görevini haftanın 6,5 günü tam zamanlı çalışarak yürütüyorum. İstanbul’da yaşıyorum, her gün trafik çilesi, ergen bir erkek çocuğunun ilişki dinamikleri, bir eş ve yaşlı ebeveynlerin hassas duyguları arsında yaşamımı sürdürüyorum. Bir yandan sürekli eğitimler alıyor, sosyoloji bölümünde okuyor, dostlarım ve arkadaşlarım ile eğlenmek için zaman yaratmaya özen gösteriyorum.
Çoğu zaman kolay olmuyor.


Benim en büyük yardımcım, Meditasyon ile kendi içime dönmek oldu. Beş yıldır yaptığım meditasyon çalışmalarımı Mindfulness ile daha da profesyonel seviyeye taşıyarak, başkalarına da öğretmeye başladım.
Mindfulness ile İş yaşam dengesinin nasıl kurulduğunu biliyorum.
Ve bu gerçekten işe yarıyor.


Meditasyon seni öyle bir yere götürecek ki, stres ve kaygıların sadece kendine dönerek yapacağım egzersizler ile dönüşmeye başlayacak.


  •   Bedenini izle,
  •   Duygularını gözlemle
  •   Sadece izle ve tanık ol
  •   Sana destek olmama izin ver
  •   Ve bu sadece senin için ücretsiz.
  •   Keyfini çıkart..